• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Derneğimizin olağan Genel Kurul Toplantısı 1Nisan 2018 Pazar günü Saat 12.00de Bayrampaşa Dernek merkezimizde yapılacaktır.Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 8 Nisan 2018 pazar günü aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın Üyelerimize ve ilgililere Önemle duyurulur.


Yeni Yönetimimiz Hızlı Başladı.Köyümüzde Yazın şenlik yapma kararı almıştır.Cimilliler Tatil Programınızı ona göre yapın.


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 23 Mart 2021 de yapılmış olup Yönetim kurulu ve görevleri belirlenmiştir. Başkanlığa İbrahim Kumbasar Başkan Yardımcılığına Cihan Kumbasar Genel Sekreterliğe Murat Piyade seçilmiştir. İbrahim Aşar ,Hamza Aksu ,Rüştü İhtiyaroğlu,Mustafa Hızlı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.


Sn Ahmet Taşçının Pide sponsorluğunda ve Dernek Başkanımız Hasan Taşçının başkanlığında gerçekleştirilen Dernek Toplantımızda Cimilin yol yapımını gerçekleştirmek için izlenilebilecek yol lar üzerinde görüşme yapılmış olup girişimleri yapmak için harekete geçme yönünde izlenebilecek adımlar üzerinde görüşler bildirilmiştir.

Derneğimizin gelecek nesillere kalıcı bir yapıda kurumsallaşmış biçimde hizmet verebilmesi için çeşitli düşünceler paylaşılmış olup şirket kurma yada arsa yatırımı ile gelir elde edilmesi ve cimilde hayvancılık üzerinde görüşler bildirilmiştir.

Bildirilen görüşlerin  olgunlaştırılarak tekrar görüşülmesi ve üyelerimizden gelecek yeni projelerin değerlendirilmesi için 8 Ocak  ta Derneğimizde üyelerimizle toplanılması için karalaştırılmıştır.


Sitemizin haber  duyuru ve içeriğinin zenginleştirilmesi için siz değerli üye ve ziyaretçilerimizin öneri ve katkılarını bekliyoruz


Suriyeli mülteci kardeşlerimize açmış olduğumuz yardım kampanyası tamamlanmıştır. Destek veren tüm üyelerimize teşekkür eder,Mevla'dan her iki cihan'da ecrini vermesini dileriz.


Nisan ayı burs aidatları Bursiyerlerimizin hesaplarına yatırılmıştır.Öğrencilerimize duyurulur...


3.Geleneksel Cimil Gecemizde Birey Eğitim Kurumlarından Eğitim Seti Kazanan Talihlilerimizin Eğitim setleri Dernek Merkezimize Gelmiştir.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 19,1070   19,1415
EURO 20,7201   20,7575
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Sponsorlarımız
Yerle Basından Haberler "CİMİL’DE TELEVİZYON HALA YASAK!"

           KÖY DERNEK BAŞKANI AHMET KUMBASAR “KOMŞULUK İLİŞKİSİNİN KESİLMEMESİ İÇİN KÖYDE TELEVİZYON SEYRETMİYORUZ”DEDİ.

Cimil adı ile anılan üç köy olan Güvenköy, Ortaköy ve Başköy köylerinin kurduğu Cimil Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Kumbasar Ortaköy’de yıllardır evlerde uygulanan televizyon seyretmeme yasağının devam ettiğini söyledi. Başkan Ahmet Kumbasar ‘Muhtarımızla el ele vererek eskiden gelen geleneklerimizi unutmak istemiyoruz. Bizler çoğunlukla gurbette kalıyoruz. Yaz mevsiminde köyümüze tatil amaçlı geliyoruz. Köye geldiğimizde de istiyoruz ki uzun süre göremediğimiz komşularımızla akşam gündüz fark etmeden görüşerek sohbetler edelim. Bunu yıllardır başarıyla da uyguluyoruz ve uyguladık. Köyümüzü turizm beldesi gibi bir tatil köyü yapmak amacındayız. İnsan kaynaşması olması için evlerde televizyon yok. Televizyonlarımızı gurbette bıraktık çünkü yayınları orada seyrediyoruz. Köyde televizyonsuz bir hayat yaşayarak stres olmadan kafa dinliyor komşuluk ilişkilerimizi de kaybetmek istemiyoruz’ dedi.

Ortaköy Muhtarı Sn.Hüseyin Kumbasar’da yaptığı açıklamasında “köyde zorlama diye bir şey yok. Gurbetten yaz mevsiminde tatil için köyümüze gelen hemşeri ve akrabalarımızla yaklaşık 20 yıldır uyguladığımızı güzel bir çalışma olduğu inancındayım. Önemli haberleri eskiden olduğu gibi tek aracımız olan radyolardan dinliyoruz. Evlerde televizyonları kaldırdık. Köyümüz her ne kadar ilçe merkezine en uzak köy ise de elektrik ve telefon sürekli vardır.Köyümü turizm köyü yapmak istiyoruz.Bakınız televizyon seyretmediğimiz için şehirdeki gibi çatılarda balkonlarda antenlerimiz yok, onların çirkin görüntüsü yok.’”dedi. HABER:İSMET KÖSOĞLU
Okunma Sayısı: 1601


44.201.94.236
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Alaettin Demircioğlu
6.Olağan genel kurulumuzu yaptık.Sevgili dostumuz prof. dr.Hasan taşçı 2 yıl görev yapacaktır.Kendisine ve yönetim kurulundaki kardeşlerimize başarılar diliyorum.Şimdiden yardıma hazırım.Ayrıca eski başkanımız Sevgili Ahmet kumbasar kardeşime ve yönetimdeki arkadaşlarına çok önemli katkıları için şükranlarımı arz ediyorum.Tüm hemşerilerimize sevgilerimi gönderiyorum.Alaettin Demircioğlu

ibrahim kumbasar
yeni başkanimiza ve yönetim kurulumuza başarilar dilerim

mustafa KOLAY
merhaba sayın yetkili. Bir RİZELİ olarak sitenizi gezip beğendim. çalışmalarınıza başarılar dilerim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top