• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Duyurular

Derneğimizin olağan Genel Kurul Toplantısı 1Nisan 2018 Pazar günü Saat 12.00de Bayrampaşa Dernek merkezimizde yapılacaktır.Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 8 Nisan 2018 pazar günü aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.

Sayın Üyelerimize ve ilgililere Önemle duyurulur.


Yeni Yönetimimiz Hızlı Başladı.Köyümüzde Yazın şenlik yapma kararı almıştır.Cimilliler Tatil Programınızı ona göre yapın.


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 23 Mart 2021 de yapılmış olup Yönetim kurulu ve görevleri belirlenmiştir. Başkanlığa İbrahim Kumbasar Başkan Yardımcılığına Cihan Kumbasar Genel Sekreterliğe Murat Piyade seçilmiştir. İbrahim Aşar ,Hamza Aksu ,Rüştü İhtiyaroğlu,Mustafa Hızlı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.


Sn Ahmet Taşçının Pide sponsorluğunda ve Dernek Başkanımız Hasan Taşçının başkanlığında gerçekleştirilen Dernek Toplantımızda Cimilin yol yapımını gerçekleştirmek için izlenilebilecek yol lar üzerinde görüşme yapılmış olup girişimleri yapmak için harekete geçme yönünde izlenebilecek adımlar üzerinde görüşler bildirilmiştir.

Derneğimizin gelecek nesillere kalıcı bir yapıda kurumsallaşmış biçimde hizmet verebilmesi için çeşitli düşünceler paylaşılmış olup şirket kurma yada arsa yatırımı ile gelir elde edilmesi ve cimilde hayvancılık üzerinde görüşler bildirilmiştir.

Bildirilen görüşlerin  olgunlaştırılarak tekrar görüşülmesi ve üyelerimizden gelecek yeni projelerin değerlendirilmesi için 8 Ocak  ta Derneğimizde üyelerimizle toplanılması için karalaştırılmıştır.


Sitemizin haber  duyuru ve içeriğinin zenginleştirilmesi için siz değerli üye ve ziyaretçilerimizin öneri ve katkılarını bekliyoruz


Suriyeli mülteci kardeşlerimize açmış olduğumuz yardım kampanyası tamamlanmıştır. Destek veren tüm üyelerimize teşekkür eder,Mevla'dan her iki cihan'da ecrini vermesini dileriz.


Nisan ayı burs aidatları Bursiyerlerimizin hesaplarına yatırılmıştır.Öğrencilerimize duyurulur...


3.Geleneksel Cimil Gecemizde Birey Eğitim Kurumlarından Eğitim Seti Kazanan Talihlilerimizin Eğitim setleri Dernek Merkezimize Gelmiştir.


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Bir insana yapılacak en büyük kötülük, ona umut verip sonra hiçbir şey olmamış gibi gitmektir. Friends
Sponsorlarımız
ETKİNLİK TARİHLERİ


Tarih: 1.01.2015 00:00:00
 
Etkinliğin Adı: Cimil Derneği ormanı kuruyoruz
Etkinliği Düzenleyen: Cimil Köyleri Kültür ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu
Adres: Rize-İkizdere Cimil Köyleri
Telefon: 05055888833
Açıklama: Yeşil Rize?mizin doğusunda bulunan Ovit yaylaları,Verçenik dağı ve Cimil vadisi Doğu Karadeniz Bölgesinin iklim koşullarını yansıtması sebebi ile zengin bitki örtüsüne sahip olmasına rağmen Orman yoksunu bir alandır.Harika bir doğaya sahip olan bu bölgelerimiz Yaban hayvanları açısından da önemli bir barınaktır.Atalarımızın veciz sözlerinde ?Ağaçsız memleket,Duvaksız geline benzer? denilmektedir.Ormanların iklim koşullarını dengeleme ,Erozyonu önleme,havayı temizleme, yaban hayvanlarını barındırma ?gibi sayısız faydaları özellikle yeşili seven doğa dostu çok değerli hemşerilerimizce iyi bilinmektedir. Son birkaç yüzyılda Çiğ,Erezyon,Sel,Tarım arazisi elde etmek ..vs. gibi sebeplerle kıraç alanlara dönüşen Cimil vadisindeki köy ve yaylalarımız bu güne kadar gelen rivayetlere göre daha önce ormanlık ve bağlık alanlarmiş. Biz Cimil Köyleri Kültür ve Yardımlaşma derneği olarak son 11 yılda Türkiye?yi her alanda yatırıma boğan hükümetlerimizin Orman ve Su İşleri bakanlığımızın da yapmış olduğu rekor çalışmanın sonucunda toprak ile buluşturulan 2 milyar 800 milyon fidan dikiminden esinlenerek bir çalışma yapmaya karar verdik.Rize Orman ve Su İşleri Müdürlüğünün katkı ve önderliğinde ilk etapta Cimil de yaklaşık 30 dönüm arazide 6000 adet fidanı toprakla buluşturmayı planladık ve 11 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 13.00 de bu doğa harikası diyarımızda Cok kıymetli hemşehrilerimiz ile Geline Duvak takmaya gidiyoruz.Bizim kuşağın dikeceği bu ağaçların gölgesinde gelecek kuşaklar serinlesin diyoruz ve bu günü geleceğe bağlayacak ?Cimil köyleri kültür ve yaşatma derneği ormanını?sabırla büyütmeyi hedefliyoruz. Yapacağımız bu etkinlikte siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten onur duyarız. Ahmet KUMBASAR Cimil Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başk.Yer:Rize-İkizdere Cimil KöyleriTarih:11/10/2014 Saat 13.00
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Son Ziyaretçi Yorumları
Alaettin Demircioğlu
6.Olağan genel kurulumuzu yaptık.Sevgili dostumuz prof. dr.Hasan taşçı 2 yıl görev yapacaktır.Kendisine ve yönetim kurulundaki kardeşlerimize başarılar diliyorum.Şimdiden yardıma hazırım.Ayrıca eski başkanımız Sevgili Ahmet kumbasar kardeşime ve yönetimdeki arkadaşlarına çok önemli katkıları için şükranlarımı arz ediyorum.Tüm hemşerilerimize sevgilerimi gönderiyorum.Alaettin Demircioğlu

ibrahim kumbasar
yeni başkanimiza ve yönetim kurulumuza başarilar dilerim

mustafa KOLAY
merhaba sayın yetkili. Bir RİZELİ olarak sitenizi gezip beğendim. çalışmalarınıza başarılar dilerim.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top